јелена карлеуша

Пронајдени се 249 резултати на тема „јелена карлеуша“
Радио Милева

Војната продолжува: Кандидатката која Карлеуша ја нападна во „Ѕвездите на Гранд“ се огласи на социјалните мрежи

Пејачката Јелена Карлеуша во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“ честоко ја нападна кандидатката Мира Медан. По жестоката кавга...
Радио Милева

Се сокри со качулката: Карлеуша во ново шокантно издание на аеродором, фотографиите се шират со брзина на светлината (фото)

Пејачката и член на жирито во „Ѕвездите на Гранд“, Јелена Карлеуша, за чија наводна афера со фудбалерот Огњен Врањеш не престанува...
Радио Милева

Игор Џамбазов со дилема на социјалните мрежи: Кој е поубав – Карлеуша кога ќе стане или Бајага пред да си легне?

Познатата српска пејачка Јелена Карлеуша секогаш знае како да биде во центарот на вниманието и скандалите. Повеќе од еден месец, Карлеуша...
Радио Милева

Карлеуша ја праша учесничката во „Ѕвездите на Гранд“ дали живее на планина, а сега нејзиниот сопруг и упати жестока порака

Јелена Карлеуша во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“ ја прозва учесничката Мира Медан за стајлингот, а не застана со тоа, па...
Радио Милева

Хаос во „Ѕвездите на Гранд“: Поради изгледот, Карлеуша ја праша кандидатката дали нејзиното село е на планина, а реакцијата никој не ја очекуваше

Јелена Карлеуша дефинитивно „им падна“ во очите на кандидатите, но и на публиката во студиото на „Ѕвездите на Гранд“, откако широката...
Радио Милева

Карлеуша соопшти дека во страшната сообраќајка го загуби својот најголем фан во Македонија: „Бобане ти благодарам… Засекогаш ќе бидеш во моето срце“

Кога треба да се жнее популарност, претворена во илјадници евра хонорар, регионалните ѕвезди се први да и се умилкуваат на македонската...
Радио Милева

Карлеуша по долго молчење се обрати со најново соопштение до медиумите, па веднаш следеше коментар од македонска фолкерка

Последниот месец актуелна тема во сите медиуми во регионот беше наводната порно афера на Јелена Карлеуша со босанскиот фудбалер, Огњен...
Радио Милева

Се огласи манекенката со која се пишуваше дека Душко ја изневерува Карлеуша, а Јелена веднаш и возврати

Се шпекулира дека Душко Тошиќ, исто така ја изневерувал Јелена Карлеуша со моделот Владана Раилиќ, која веднаш се огласи на Инстаграм. Наводно...
Радио Милева

Карлеуша со спектакуларен настап на МАЦ: „Решив да бидам хероина на својот живот, а не жртва во вашите очи“ (ВИДЕО)

„И еве ја. После се. Еве ја мајката на две деца. Сопруга. Ѕвезда. Нејзиното достоинство. Нејзиното име. Има убава кожа. Бледа е. Како да...