јована јоксимовиќ

Пронајдени се 30 резултати на тема „јована јоксимовиќ“
Радио Милева

(ФОТО) Го остави поради Жељко: Поранешниот на Јована има дете со Александра Радовиќ, а денес на 50 години реши да се жени со оваа пејачка!

Пред да стапи во брак со Жељко Јоксимовиќ, Јована пет години беше во врска со Александар Зеремски, некогашен директор на БК телевизија,...
Радио Милева

Јована Јоксимовиќ ја откри добро чуваната тајна во врска со нејзиниот сопруг Жељко и нејзината работа! (ВИДЕО)

Јована Јоксимовиќ, заедно со Срѓан Предoјевиќ, odneodamna почна да ја води утринската програма на ТВ “Прва”. Овие денови таа е исклучително...
Радио Милева

„Не можев да станам од кревет“: Јована Јоксимовиќ откри низ какви маки помина во бременоста и породувањето!

Водителката Јована Јоксимовиќ го прифати ангажманот со кој од 5-ти март гледачите ќе ја гледаат на „Прва“ српска телевизија заедно...