канал 5

Пронајдени се 7 резултати на тема „канал 5“
Радио Милева

Толку беше: Анастасија Деа Богдановска му кажа збогум на „Канал 5“… но, дали и на ТВ екраните? (ФОТО)

Шармантната ТВ водителка Анастасија Деа Богдановска за многу кусо време успеа да се наметне како една од најмаркантните млади водителки. По...
Радио Милева

Секси покрај елката, уште посекси на трибини: Која македонска водителка е најжешката навивачка на Работнички? (ФОТО)

Таа важи за една од најубави и најзгодни македонски ТВ водителки. До скоро презентер на вестите на Канал 5, чиј рејтинг велат, падна откако...
Радио Милева

Татјана Стојановска славеше роденден: Со кого тоа „најубавата ТВ презентерка на сите времиња“ ги дуваше свеќичките на тортата? (ФОТО)

Иако кариерата на јавно лице ја започна како манекенка и мисица, долги години таа е едно од највпечатливите ТВ лица кај нас. Од МТВ, преку...