каролина гочева

Пронајдени се 44 резултати на тема „каролина гочева“
Промотер

Таа е белиот цвет во приказната: Нема да останете рамнодушни на новиот спот на Каролина за „Бели цветови“ (видео)

Иако обожавателите на Каролина Гочева очекуваат многу повеќе спотови за нејзините хитови, таа и нејзината матична продукција внимателно...
Радио Милева

(ФОТО) Божествено убава, неверојатно згодна, блескаво шармантна… Каролина Гочева со насмевка од милион долари

Кога е во прашање музиката таа е неприкосновеното македонско девојче кое ги воодушевува сите возрасни генерации. Веќе знаете, станува...
Радио Милева

Беквалац, Лепа Брена, Атастасија Ражнатовиќ… Српската естрада на црвен килим, а меѓу нив и нашата Каролина Гочева (фото)

Крајот на оваа недела од месец септември беше резервирана за славните личности да блеснат на црвениот килим на белградски „Геозавод“...
Радио Милева

(ФОТО) Божествено убава, неверојатно згодна, блескаво шармантна… Каролина ги грее очите во новата фотосесија

Кога е во прашање музиката таа е неприкосновеното македонско девојче кое ги воодушевува сите возрасни генерации. Веќе знаете, станува...
Радио Милева

Таа го испеа изворот на љубовта, а тој го наслика: Вака сопругот на Каролина го коментира маестрално дело од ликот на сојата сакана!

Вчеравечер во Македонската опера и балет се одржа четвртиот од седумте концерти на промотивниот музички маратон за албумот „Извор“...
Радио Милева

(ФОТО) Провокација со стил: Каролина едноставна ама секси – го откопча сакото, а под него само „слободните“ гради!

Каролина Гочева за овој месец февруари закажа неколку концерти во МОБ, на кои ќе го промовира својот нов музички албум. За таа цел откри...
Радио Милева

(ФОТО) Македонското девојче се врати во Скопје: Каролина од зад сцената во ново руво за претстојниот концерт!

Додека беше на меден месец, матичната куќа на поп-пејачката Каролина Гочева, „Авалон“ продукција на големо го најави нејзиниот претстојниот...