ќерка

Пронајдени се 220 резултати на тема „ќерка“
Радио Милева

Тамара Тодевска на социјалните мрежи се огласи за настапот на „Евровизија“: „На 16- ти мај ќе пеам за мојата ќерка“

Оваа година Изборот за најдобра песна на „Евровизија“ ќе се одржи во Тел Авив, Израел. Македонски претставник на годинешното издание...
Радио Милева

Ќерката на бугарската пејачка Анелија изјави дека Преслава, заради која мајка и се разведе со бившиот маж и е омилена пејачка!? (ФОТО)

Ќерката на пејачката Анелија ја шокираше јавноста кога го откри името на нејзината омилена пејачка. Ивон Динева рече дека тоа не е нејзина...
Радио Милева

Манекенката и топ модел Цеце (Орешкова) Георгиев и ја одбра професијата на 6 месечната ќеркичка: На коњ или на писта? (ФОТО)

Македонската манекенка и топ модел Цеце Орешкова, по долги години врска стапи во брек со нејзиниот колега Кристијан  Георгиев, со...
Радио Милева

Исповед на сопругот на фолк иконата Силвана Арменулиќ: „Кога таа загина, нашата ќерка имаше 12 години, а вака изгледа денес“ (ФОТО)

Познатата фолк пејачка почина на 10 октомври 1976 година во сообраќајна несреќа на автопатот Белград – Ниш, во близина на селото Колари,...
Радио Милева

Ќерката на кралицата Елизабета има најмногу јавни појавувања, но поради Меган и Кејт, ретко кој ја забележува (фото)

Иако Меган, војвотката Сасекс и Кејт, војвотката од Кембриџ, првата поради венчавката, а втората поради раѓањето на трето дете, доминираа...
Радио Милева

Ивон е ќерката на бугарската пејачка Анелија: Изгледа како старлета, а има само 14 години и желба и таа да стане пејачка (ФОТО)

По стапките на нејзината мајка, сонува да тргне и ќерката на Анелија. Ивон, наследничката на бугарската пејачка изразила желба  професионално...
Радио Милева

Жељко Шашиќ откри во какви односи е со ќерката откако го обвини Лукас дека тој е виновен за нивната кавга

Жељко Шашиќ беше во брак со Соња Вуксановиќ со кого има ќерка, а потоа се разведе од Жељко и се омажи со Аца Лукас. Шашиќ не беше во добри...