концерт

Пронајдени се 201 резултати на тема „концерт“
Радио Милева

Јована блескаше на концертот на Жељко: Се појави во црно издание со еден специфичен детаљ на себе (фото)

Сопругата на српската музичка ѕвезда Жељко Јоксимовиќ, Јована и неговиот син Коста беа најважната и најголема поддршка во Сава центар. Жељко...
Радио Милева

И пропаднаа плановите на Цеца: Откажан концертот во Мексико – организаторите се огласија со соопштение

Настапот на Светлана Цеца Ражнатович во Мексико, кој беше закажан за 3.и 4. Јануари 2019 година, во клубот „Мандала“ е  откажан. Организаторот...
Радио Милева

Ромео Грил проговори за односот со Калиопи, а на нејзиниот концерт во Белград дојде со сегашната сопруга

Изминатата недела нашата пејачка Калиопи пееше пред преполниот Сава центар во Белград, а на концертот дојдоа голем број познати личности,...
Радио Милева

Ацо Пејовиќ откри како се чувствува неговата кумашинка Александра Живојиновиќ и зошто ќе го прекине трудничкото боледување (ФОТО)

Пејачот Ацо Пејовиќ секојдневно се слуша со неговата кумашинка Александар Живоиновиќ која во моментов е на породилно отсуство, па открива...