лисабон

Пронајдени се 8 резултати на тема „лисабон“
Радио Милева

Скандал или шпекулација: Тапанарот на „Ај Кју“ нема да се појави на Евровизија, а ова се трите пејачки кои ќе ги придружуваат на сцената!

Поп-групата „Ај Кју“ (Eye Cue) ќе ја претставува Македонија на годинашниот избор за песна на Евровизија, што ќе се одржи во Лисабон. Тие...
Мегафон

„Еye Cue“ со „Lost and found“ ќе ја претставуваат Македонија на годинешниот Изборот за песна на Евровизија во Лисабон

Комисијата одлучи дека песната „Lost and found“ на авторот на музика и текст Бојан Трајковски и во аранжман на продуцентот Дарко Димитров,...