нова година

Пронајдени се 18 резултати на тема „нова година“
Радио Милева

(ФОТО) Ова е вистинско изненадување: Стефан од „Некст Тајм“ и го стопи срцето на саканата со уникатен подарок!

Празничната атмосфера веќе ја има на големо во домот на браќата Мартин и Стфан од дуото „Некст Тајм“. Деновиве снимаа Божиќен спот,...
Радио Милева

Татијана Стефановска како секси бабамразица: Подготвена да ви ја исполни секоја новогодишна желба… музичка, секако! (ФОТО)

Новата Година  се приближи, а со тоа и прославата и дочекот на највеселата ноќ во годината. За обичниот свет можност да здивне, да се...
Мегафон

Во скопски Центар дочек за Нова година сепак ќе има: Тамара, Некст тајм и Ај Кју на „Сквер Јадран“, Арнаудова, Бени, Ориѓански… извисија?

Откако Град Скопје реши да ја откаже централната новогодишна прослава и парите да ги донира во хуманитарни цели, прослава сепак ќе...
Радио Милева

Од поддржувач на власта до нивен критизер: Тоа што ќе штедите да нема јавни настапи на македонски пејачи на Нова Година, се вика популизам, а не штедење!

Последниве денови Кристина Арнаудова е активна и по кампањата „И јас сум дедо Мраз“, на нејзиното хуманитарно здружение „Проект Среќа“,...