пејачка

Пронајдени се 294 резултати на тема „пејачка“
Радио Милева

Пејачката Марија Ана Смиљаниќ крвнички претепана: Газдата на локалот во кој настапувала ја претепал пред очите на гостите!

Пејачката Марија Ана Смиљаниќ и поранешна учесничка во реалното шоу „Задруга“  честопати настапувал во еден белградскиот клуб, во...
Радио Милева

Докторка од Радовиш „растури“ во „Никогаш не е доцна“, а пофалби доби и од светската дива со македонско потекло (фото)

Во последната емисија на регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“, настапуваше и 60 годишната Олгица Велкова од Радовиш. Во своето...
Радио Милева

Ја паметите ли српската пејачка која ги победи ракот и инфарктот, стана ТВ водителка и денес живее сосема поинаку? (ФОТО)

Зорана Павиќ редеше хитови и беше многу активна на музичката сцена во деведесеттите години, но откако  одлучи во медиумите да се појавува...