песна

Пронајдени се 120 резултати на тема „песна“
Радио Милева

Еве како изреагира Луна кога продукцијата и ја пушти новата песна на Слоба Радановиќ насловена „Коцка“ (ВИДЕО)

Продуцентите на реалното шоу “Задруга 2” одлучија  да и приредат мало изненадување на  Луна Ѓогани, па и ја пуштија да ја слушне...
Промотер

Робет Билбилов за промоција на новата песна од сите „Чудни места“ го избра „Макфест“ (ЛИРИК ВИДЕО)

На Роберт Билбилов му беа потребни цели девет години за повторно да се врати на „Макфест“ како изведувач, каде што се појави на годинешниов ...
Радио Милева

Тој е единствениот македонски глумец за кој напишаа песна: Жал ми е, ама Лазар Бараков сите „ги шие“… (ВИДЕО)

Со старите македонски народни приказни израснаа многу генерации. Времето врви, генерациите се менуваат,  а приказните чиниш како да...
Радио Милева

Журка во Задруга 2: Луна и Јелена Круниќ изведоа „валкан танц“ на песната на Кија, па за малку што не се „залапаа“ (ВИДЕО)

Големиот шеф во „Задруга 2“ вчеравечер на учесниците им приреди забава во барот, за време на која Луна Ѓогани и Јелена Круниќ изгледа...
Мегафон

Со песната „Дома”, 13-годишната Марија Спасовска од Скопје ќе ја претставува Македонија на детската „Евровизија 2018″

Со песната „Дома”, 13-годишната Марија Спасовска од Скопје, ќе ја претставува Македонија на детската „Евровизија 2018″ што е закажана...
Радио Милева

Безобразен до „балчак“: Слоба во прегратките на старлетата Тамара Ѓуриќ ја пее песната што Луна му ја посвети

Пејачот Слобова Радановиќ на себе го сврти вниманието во „Задруга“ кога се „смува“ со ќерката на Анабела,  Луна Ѓогани и на тој начин...