ристе ристески

Пронајдени се 17 резултати на тема „ристе ристески“
Радио Милева

Карлеуша за него велеше: „Mногу си секси“, а сега Ристе Ристески се соблече и го покажа згодното тело! (фото)

Кога се појави на сцената на Гранд во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“  веднаш ја освои публиката со својата насмевка...
Радио Милева

Анета Молика и Ристе Ристески колегијално „селфи“: Познатите пејачи блеснаа заедно на свадба (фото)

Анета Молика важи за еден од подобрите македонкси вокали, па каде и да се појави прави вистинска атмосфера и знае да ги пренесе хитовите. Нејзиниот...
Радио Милева

Пукнаа навреди на една фотографија: Ристе Ристески доби неочекувани коментари, па се случи „војна“ на Инстаграм!

Минатогодишниот победник во популарното регионално музичко шоу „Ѕвздите на Гранд“, охриѓанецот Ристе Ристески, постојано е на дестинација...