роденден

Пронајдени се 70 резултати на тема „роденден“
Радио Милева

(ФОТО) Преслаба: Џорџ Клуни славеше роденден, но анорексичниот изглед на сопругата го собра целото внимание!

Славниот холивудски актер Џорџ Клуни го прослави својот 57-ми роденден, а за овој негов ден не ја заобиколија прославата во еден њујоршки...
Радио Милева

(ФОТО) Ги испеа некои од најголемите македонски хитови: Денес живее во Србија и има 64 години – погодувате која е!

Поголемиот дел ја препознаваат по специфичниот глас, долгата коса и младешката енергија која дури и со годините не ја напушта. Таа е...
Радио Милева

(ФОТО) Го славеа роденденот на синот: Жељко ја туркаше количката со близначките, а Јована блескаше од сексапил!

Foto: Marko Jovanović Јована и Жељко Јоксимовиќ пред два дена го славеа роденденот на синот Коста кој наполни четири години. Познатите родители...
Радио Милева

(ФОТО) Др.Симона Поповска славеше роденден: Првин на клиника, па со пријатели, но дома ја дочека најслаткото изненадување!

За бројот на годините велеат дека е е пристојно да се зборува, особено за дамите. Но, кога си млад, успешен и пред себе на тортата имаш...