роденден

Пронајдени се 92 резултати на тема „роденден“
Радио Милева

Вака му го честитаташе роденденот на Влатко Лозановски неговата сестра, ама во чие друштво тој го славеше? (ФОТО)

Македонската поп ѕвезда број еден кога се машките вокали во прашање, пејачот Влатко Лозаноски вчера, 27 јуни славеше роденден. Тивок,...
Радио Милева

(ВИДЕО) Џамбо Агушев е маестро за труба ама и за романтика: Неговата сопруга шокирана од роденденското изненадување

Познатиот македонски музичар Џамбо Агушев се покажa и како маестрален романтичар кога е во прашање неговата сопруга. На социјалните...
Радио Милева

(ФОТО) Пријателите на Анастасија Ражнатовиќ и приредија роденденско изненадување од кое таа скокаше од радост!

Ќерката на фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ, Анастасија, вчеравечер го прослави 20-от роденден, кој не кожеше да помине без изненадувања...
Радио Милева

(ФОТО) Преслаба: Џорџ Клуни славеше роденден, но анорексичниот изглед на сопругата го собра целото внимание!

Славниот холивудски актер Џорџ Клуни го прослави својот 57-ми роденден, а за овој негов ден не ја заобиколија прославата во еден њујоршки...