сад

Пронајдени се 12 резултати на тема „сад“
Радио Милева

Го паметите ли пејачот на „Марионка“? Музиката се уште му е љубов, а прозборе и за тешкиот период од животот (фото)

Се сеќавате ли на пејачот кој пред повеќе од 20 години ја отпеа „Марионка“ на „Златно славејче“? Уште тогаш тој освои многу срца на...
Радио Милева

Златан има решение за развојот на фудбалот во САД: „Да не бев женет, Америка ќе вриеше од идни фудбалски таленти“!

Како и што се очекуваше, Златан Ибрахимовиќ  веднаш стана вистински хит во Америка. Тој е секојдневно гостин во најгледаните и најслушани...
Радио Милева

Пејачката сакаше да покаже дека вежба „кардио-бокс“, ама сите гледаа во нешто друго! Од Оливера Ѓоргоска те удира срце уште пред таа да те удри! (ФОТО)

Македонската пејачка Оливера Ѓоргоска последниве години живее, студира и работи во САД. Замина на постдипломски студии, за да го усоврши...