сопруг

Пронајдени се 35 резултати на тема „сопруг“
Радио Милева

(ВИДЕО) Поранешниот сопруг на Гоца Тржан во 4 наутро пред камерите на „Парови“, плачеше и ги пееше песните на пејачката

Иван Маринковиќ стана ѕвезда во реалното шоу „Парови“ кога и направи дете на Милјана Кулиќ, која пак во меѓувреме премина во „Задруга“,...
Радио Милева

Тамара Тодевска блескаше како бремена свадбарка, по невестата малата Хана беше главна ѕвезда (фото)

Се отвори свадбената сезона и свадбените церемонии, па на социјалните мржи се повеќе може да видиме невести, младоженци, свадбари. Македонската...
Радио Милева

Синди го изгуби спорот со нејзиниот поранешен сопруг: Ме тепаше и гасеше цигари врз мене, а сега ми ја одзеде и ќеркичката!

На поранешната моделка Ивана Стаменковиќ Синди пред три години, судот и го одзеде старателството над  ќеркичката Петра, а спорот кој...
Радио Милева

Др.Симона Попоска славеше на големо за докторската диплома: Повод за стајлинг од кој „срце ќе ве стегне“

Македонската поп, пејачка Симона Попоска, покрај естрадната кариера одлично си ги „туркаше“ студиите по медицина, па така згодна охриѓанка...