сузана гавазова

Пронајдени се 34 резултати на тема „сузана гавазова“
Радио Милева

Кога Гавазова ќе замеша во бекстејџот, на оние зад сцената им „тече низ ногавици“ уште пред пејачката да излезе на бина! (ВИДЕО)

Македонската фолкерка Сузана Гавазова е на подолг престој дома. Шведска ја замени со родната Струмица, а летната пауза со работни обврски. Настапите...
Радио Милева

Гавазова ги стаписа обожавателите: Инстаграм гори од неа во бела долна облека која покрива минимално (фото)

Ова лето 2018-то, фолк пејачката Сузана Турунџиева се задржа на Балканот, поточно најмногу беше концентрирана во Македонија, но и на грчките...
Радио Милева

(ФОТО) Жежок изглед за гурмански погледи: Татијана Стефановска и Сузана Гавазова „палеа и жареа“ во Дојран

На стартот од викендот на изминатата недела, односно во петокот (08 јуни) во Градскиот парк на Нов Дојран се одржа манифестацијата „Гурман...
Радио Милева

(ВИДЕО) Брутална провокација: Ќе останете со подотворена уста од огромните гради на Гавазова – преливаат од сите страни

Откако доби модна критика од стилистот Сергеј Варошлија дека фризурата со плетенки која ја направи не изгледа совршено на неа, односно...
Радио Милева

(ФОТО) Без градник во фустан отворен до папокот: Гавазова во обид да биде македонската Карлеуша!

Српската музичка естрада ја има неприкосновената поп-пејачка Јелена Карлеуша чија ексцентричност во поглед на изгледот и нема рамна. Провокацијата...
Радио Милева

Сузана Гавазова во провокативни сцени од новото видео: Фолкерката „го истури“ сиот свој сексапил! (ФОТО+ВИДЕО)

Една од најзгодните и најсексапилни фолкерки во македонија, пејачката Сузана Гавазова снимаше ново видео за песната  „Опасна за око“,...
Радио Милева

Долги нозе и мрежести чорапи и црно меѓу нив што одзема здив: Сузана Гавазова – опасна за око и за оние со слабо срце! (ВИДЕО)

Македонската фолк дива Сузана Гавазова со нова провокација. Овој пат два куси видео клипа од снимањето на спотот за песната „Опасна“,...