сузана турунџиева

Пронајдени се 11 резултати на тема „сузана турунџиева“
Радио Милева

Еве која наша пејачка, водителка и писателка уште еднаш покажа дека е горда Македонка и голем македонски патриот! (ФОТО+ВИДЕО)

Таа е со години во јавниот живот во Македонија. Академски музичар, кариерата ја започна како пејачка, за потоа да продолжи во водителските...
Радио Милева

Сузана Турунџиева за своите падови и лекови: „Го изгубив сопругот, татко ми и брат ми на свои 36 години“!

Водителката, музичар и писателка, Сузана Турунџиева ја отвори душата и раскажа за сите свои падови и лекови во животот, за сите неочекувани...