сузана турунџиева

Пронајдени се 24 резултати на тема „сузана турунџиева“
Радио Милева

Голема разлика кај Сузана: Без шминка и филтери – Калиопи и Турунџиева со предизвик до колешките! (фото)

Шминката е секојдневната рутина во светот на жените, а во денешно време иако природниот изглед е во мода, се потешко може да видиме девојки...
Радио Милева

„Останав без зборови“: Веднаш по свршувачката, Сузана Трурунџиева откри детали за свадбата на ќерката Лора

Ќерката на писателката и музичар Сузана Турунџиева, Лора, вчеравечер и обелодени на јавноста дека му кажала „да“ на своето момче Филип...
Радио Милева

Еве која наша пејачка, водителка и писателка уште еднаш покажа дека е горда Македонка и голем македонски патриот! (ФОТО+ВИДЕО)

Таа е со години во јавниот живот во Македонија. Академски музичар, кариерата ја започна како пејачка, за потоа да продолжи во водителските...
Радио Милева

Сузана Турунџиева за своите падови и лекови: „Го изгубив сопругот, татко ми и брат ми на свои 36 години“!

Водителката, музичар и писателка, Сузана Турунџиева ја отвори душата и раскажа за сите свои падови и лекови во животот, за сите неочекувани...