торта

Пронајдени се 11 резултати на тема „торта“
Радио Милева

Светлана и Мики Црнокрак славеа годишнина од бракот, а најубавата и најслатка честитка ја добија од „плодовите“ на нивната љубов! (ФОТО)

Сопствениците на модното студио „Црнокрак“, брачната двојка Светлана и Мики со години важат за пар кој покрај семејниот бизнис исполнет...
Радио Милева

Татјана Стојановска славеше роденден: Со кого тоа „најубавата ТВ презентерка на сите времиња“ ги дуваше свеќичките на тортата? (ФОТО)

Иако кариерата на јавно лице ја започна како манекенка и мисица, долги години таа е едно од највпечатливите ТВ лица кај нас. Од МТВ, преку...