тоше проески

Пронајдени се 28 резултати на тема „тоше проески“
Радио Милева

„Ми фалиш…онака под око да погледнеш и да гушнеш силно“: Весна Бејби Петрушевска со емотивна порака се потсети на Тоше Проески

Поминаа единаесет години како почина македонската музичка и најголема легенда Тоше Проески. Македонија и Балканот денеска се сеќаваат...
Радио Милева

(ФОТО) Кристијан ќе биде неговиот наследник: Внукот на Тоше денес има 20 години и тргна по стапките на својот вујко

Пред единаесет години не напушти нашата најголема музичка ѕвезда, Тоше Проески, но без оглед на времето тој никогаш не е заборавен, како...
Радио Милева

(ФОТО) „Никогаш нема да го заборавам“: Карлеуша објави фотографија со нашиот Тоше, за која коментарите се редеа до недоглед!

Роденденот и датумот кога ја изгубивме нашата најголема музичка ѕвезда, Тоше Проески, не се единствените денови кога српската поп-пејачка...
Радио Милева

„Прв пат споделувам било што за него“: Хелена Роза откри како го славела Св. Валентин со Тоше Проески!

На вчерашниот ден 14-ти февруари, сè беше во знакот на виното и љубовта. Од понуди за брак, романтични вечери, статуси и фотографии ги преплавија...
Радио Милева

Менаџерката на дело ги демантираше написите: Љиљана Петровиќ деновиве го посети Крушево и гробот на Тоше! (ФОТО)

Помина една деценија без него… Без нашата најголема ѕвезда, беш нашата музичка легенда, без нашиот ангел Тоше! Во меѓувреме се плетеа...
Лице в Лице

„Не одам на неговиот гроб и не ги пуштам неговите песни“: Љиљана Петровиќ проговори 10 години по смртта на Тоше!

За Лилјана Петровиќ, менаџерот на Тоше Проески кој почина на 16 октомври 2007 година, поминатото време секогаш ќе биде синоним за болка....