жикина династија

Пронајдени се 6 резултати на тема „жикина династија“
Радио Милева

Ја глумеше Дара- жената на Жика во „Жикина династија“, а сега иако е тешко болна на постела, направи нешто неверојатно!

Познатиот професор, теоретичар и филмски историчар Владимир Влада Петриќ (90) со неговото доаѓање, ја увелича прославувата на 100-тиот...
Радио Милева

(ФОТО) Се сеќавете ли на стриптизета Виолета од „Жикина династија“ – вака изгледа денес на 53 години!

Далечната 1980 година се прослави во филмот „Тесна кожа“, 1992 година ја доби улогата на Виолета стриптизета која и денес се памети. Актерката...
Радио Милева

Ова не го знаевте за „Жикина династија“ : Милан за малку ќе се откажел од улогата поради Жика – еве ја приказната!

Поминаа 30 години откако се снимени првите сцени на култниот филмски серијал „Жикина династија“, а и оваа година како и сите претходни,...