живот

Пронајдени се 26 резултати на тема „живот“
Радио Милева

Бренда од „Беверли Хилс“ не се откажува од борбата за живот: „Мислам дека болеста ме направи подобар човек“

Американската актерка Шенон Доерти, која најмногу ја паметиме по улогата на Бренда од серијата „Беверли Хилс“, веќе три години се бори...
Радио Милева

„Немав што да јадам“: Тешка животна приказна на Стоја која стана мајка на 17 години, па доживеа голема трагедија!

Стојанка Новаковиќ Стоја сакала да стане пејачка, меѓутоа нејзиниот татко се противил на нејзината желба. Таа се омажила и на 17 години...
Радио Милева

Маестро Џорлев вака се потсети на татко му, човекот кој го научи на најважните нешта во животот, па покажа што е живот… меѓудругото (ФОТО)

„Татко мој, ти благодарам што ми го покажа патот на чесноста, човечноста, семејната вредност, како се сака и негува Македонската музика,...