сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 35

(ФОТО) И кога не е празник, таа прави да биде: Сани ги стегна бујните гради со црна мрежа!

Би било чудно ако популарната фолк пејачка Сани Гроздановска на настап се појави во некоја модна комбинација која го сокрива нејзиниот најсилен атрибут- градите.

Бујните и храбри деколтеа се нејзиниот заштитен знак, а празник за редовните гости низ скопските ресторани и кафеани. Деновиве Сани повторно се дотера во бомбастично жежок изглед, односно одлучи да ја истакне предницата како никогаш досега.

Самоуверено запеа само по црн градник над кој ги срегна градите само со црна транспарентна мрежа.

А кога Сани ти пее на увце и изгледа вака, тешко дека нема да посакаш да ја гледаш и слушаш повторно. Оттука е јасно зошто таа е една од најангажираните пејачки за која ретко има слободен ден без настап.

#Коментари
[fbcomments]