сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 35

(ФОТО) Марјана го најде вистинскиот – од него изгуби контрола, па го направи ОВА!

Во нејзината долгогодишна кариера, убавата и позната ТВ водителка Марјана Станојковска досега многупати се појави во улога на манекенка.

Така беше и викендов, кога и таа блесна меѓу познатите дами кои на писта носеа венчаници – дел од „Саемот на венчавки“ кој традиционално му се случи на Скопје.

Марјана покрај бројните фотосесии, реклами, спотови… кои ги има изработено досега, многупати почувствува како е да се носи белиот фустан, но годинава очигледно го најде вистинскиот модел. Меѓу „невестите“ таа зачекори во фустан од сатен во едноставен А-крој, а на грбот надополнет со впечатливи знатни синџирчиња.

Според тоа што на секоја минута  објавуваше лавина од фотографии на Фејсбук, можеби е знак дека најпосле е подготвена и сигурна за… знаете што.

Еве ја бурата фотографии од секој агол. Навистина е рекордер!

#Коментари
[fbcomments]