сабота, 19 август 2017  |  Вести денес: 35

Македонската пејачка ја видовме како нежна невеста од бајките, а сега освојува со секси деловен стајлинг! (фото)

Изминатиот викенд (17-20.03) во раскошниот амбиент на хотелот Александар Палас по 7ми пат традиционално се одржа саемот за венчавки “Wedding Weekend”. Помеѓу многуте познати личности кои продефилираа во венчаници на ревијата на отворањето беше и Симона Попоска.

Пејачката носеше креација од дизајнерката Мила Кадриу. Венчаницата со транспарентни делови, монисти и тул одлично прилегаше на нежната Симона и направи да изгледа како принцеза од бајките.

Но дека Симона изгледа прекрасно во секое издание, доказ е нејзината најнова фотографија на која позира во деловно издание. Со кошула и сако, таа изгледа неверојатно секси.

Едвај чекаме да ја видиме Симона во улогата на невеста и во приватниот живот, а дотогаш ќе уживаме во нејзините секси деловни изданија!

#Коментари
[fbcomments]