недела, 20 август 2017  |  Вести денес: 37

ВИДЕО: Параглајдер со македонското знаме кружеше над Владата – поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

И денеска, 22 ден по ред граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, ќе протестира против тиранската платформа која што постизборно се наметна како условување за формирање на идната владина коалиција.

paraglajder-3

Пред почетокот на денешниот марш, можеше да се забележи параглајдер со македонско знаме и симболот на граѓанската иницијатива кој кружеше над Владата.

 

извор:курир.мк
#Коментари