вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 43

ФОТО: Велешани на масовен протестен марш против Тиранската платформа

veles3

Велешани уште еднаш излегоа на масовен протест за да дадат поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“.

Граѓаните на Велес испратија порака дека нема да дозволат да се загрози унитарноста и суверенитетот на Македонија.

velesveles1veles2  veles4

извор:Курир.мк

#Коментари