недела, 20 август 2017  |  Вести денес: 37

Се повеќе македонски села со поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА- И Русиново кажа НЕ за редефинирање на државата

И најголемото село во општина Берово, Русиново денеска даде поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА.

rusinovo2

Се повеќе села од нашата држава, од ден во ден се приклучуваат кон оваа иницијатива.

rusinovo

rusinovo1

Покрај граѓаните на Русиново и граѓаните на градот Берово повторно порачаа дека се против платформи направени во туѓи држави, за туѓи интереси и дека се залагаат за мултиетничка, а не бинационална држава.

извор:Курир.мк

#Коментари