вторник, 27 јуни 2017  |  Вести денес: 57

ФОТО: Куманово на нозе- реки од народ ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Граѓаните на Куманово и вечерва се приклучија на маршот во организација на иницијативата „За заедничка Македонија“ и ги повторија пораките за зачувување на унитарниот карактер на државата и против двојазичноста, промена на Уставот и отфрлање на тиранската платформа.

kumanovo6

Кумановчани од ден во ден се во се поголем број.

kumanovo

kumanovo1

kumanovo2

kumanovo3

kumanovo4

kumanovo5извор:Курир.мк

#Коментари