недела, 20 август 2017  |  Вести денес: 37

ФОТО: И Лозово ја отфрла Тиранската платформа

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ вечерва организираше протестен марш во Лозово, каде што голем број граѓани излегоа на улиците за да дадат поддршка за сочувување на унитарниот карактер на Македонија.

lozovo2

Категорично ја отфрлија Тиранската платформа и велат дека нема да дозволат да се повреди суверенитетот на Македонија.

lozovolozovo1

извор:курир.мк

#Коментари