вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 43

Ја наследија убавината од тетка си: Запознајте ги внуките на Елена Стефановска (фото)

Водителката на „Живот со стил“, Елена Стефановска може да се пофлаи со успешна и професионална кариера. На социјалните мрежи често знае да објави фотографии од своите разновидни снимања.

Но покрај на професионален план, Стефановска ужива и на приватен план и тоа во улогата на тетка. А велат дека тетката е како втора мајка, па Елена сигурно се чуствува прекрасно со своите драги внучки.

Деновиве на социјалните мрежи  таа објави  фотографија од своите „шмизли“ што би рекла таа, а и јавно се пофали дека е среќна тетка.

Судејќи по фотографијата, двете мали девојчиња се преслатки, па сигурно дел од убавината ја наследила од Елена.

Среќна тетка на овие две шмизли! Љубов најголема, напиша водителката во описот на фотографијата.

 

#Коментари
[fbcomments]