сабота, 23 септември 2017  |  Вести денес: 36

Рамчиловиќ: СЈО спорведува селективна правда

И денеска едночасовен мирен протест пред СЈО за притисокот врз ТВ НОВА преку политичкиот прогон врз нејзиниот сопственик Сеад Кочан.

tttttt-55

ТВ НОВА со недели протестира заедно со вработените во фирмите на Сеад Кочан, но и претставници од Бошњачката заедница во Република Македонија.

Денешен соговорник од протестот во вестите на ТВ НОВА беше Зекир Рамчиловиќ.

извор:курир

#Коментари