вторник, 26 јули 2016  |  Вести денес: 0
65675

Мартија ќе блесне како ѕвездичка под македонско знаме на детскиот Евросонг!

Мартија Станојковиќ, финалистката од Куманово во шоуто „Ѕвездичите на Пинк“ ќе биде наша претставничка на следната детска...

Screenshot_10

Уши в уши со слушателите: 5 минути Вистина на Радио Слободна Македонија

Слушајте „Пет минути  Вистина“ на Радио Слободна Македонија во изборот на најдоброто во неделата што изминала и овој...

poroen-dozd-640x341

Облачно, нестабилно, со пороен дожд и грмежи- еве какво време не очекува до петок

22:49 часот
mak-2-640x813

Мега репортажа на престижниот „ЛА Тајмс“: Македонија е едно од најубавите изненадувања во Европа

22:34 часот
arhangel-gavril

Утре е Св. Архангел Гаврил- погледнете што треба, а што не треба да правите

21:26 часот
krsto-mukoski-640x360

Мукоски: Докажаните неработници од СДСМ намерно ги одвраќаат странските инвестиции од Македонија

20:42 часот
mukoski-vmro-dpmne

Мукоски: Функционери на СДСМ намерно и штетат на сопствената држава, за тоа мора да се одговара кривично

20:28 часот
ohrid-4-640x414

ФОТО: Убавините на Македонија објавени во престижниот „Лос Анџелес Тајмс“

19:31 часот
dik-1-640x293

ДИК: Од утре до 19 август пријавување на спорните гласачи

19:02 часот
muzej-grad-skopje_620_310_0_1

Скопје се сеќава:  53 години од катастрофалниот земјотрес на 26 јули 1963 г. во Скопје 

17:40 часот
cuklev-640x366

Цуклев: Македонија четврта во Европа според растот на економијата

17:14 часот

Облачно, нестабилно, со пороен дожд и грмежи- еве какво време не очекува до петок

poroen-dozd-640x341

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно, посвежо и нестабилно, со пороен дожд и грмежи,...

Мега репортажа на престижниот „ЛА Тајмс“: Македонија е едно од најубавите изненадувања во Европа

mak-2-640x813

Убавините на Македонија се најдоа на страниците во престижниот весник „Лос Анџелес Тајмс“. Погледнете...

Утре е Св. Архангел Гаврил- погледнете што треба, а што не треба да правите

arhangel-gavril

Утре е Свети Архангел Гаврил, во народот овој празник е познат и како летен Арханѓел, а за него се врзуваат...

Мукоски: Докажаните неработници од СДСМ намерно ги одвраќаат странските инвестиции од Македонија

krsto-mukoski-640x360

Од луѓе кои што биле на позиции, финансиски и не оставиле никаков траг во оваа држава во минатиот период,...

СКАНДАЛ: Арената „Филип Втори“ преименувана во “Адем Јашари”!!!

adem-2-480x338

Сите заедно да ја испишеме историјата – арена „Адем Јашари“, стои на официјалниот плакат за натпреварот...

Емери: Зидан може да биде најдобар во светот

unai--640x480

Предводникот на Пари Сен Жермен Унаи Емери, за Зинедин Зидан истакнува дека може да биде најдобар во...

Фабио Капело: Јувентус е меѓу најдобрите четири клуба во Европа

fabio--640x408

Италијанскиот фудбалски стручњак истакнува дека Јувентус оваа сезона ќе биде меѓу најдобрите четири...

7ec98d4d-cb82-4592-822c-51e67fa56192

Стринг Форсис со видеозапис за „Тишина“, вториот сингл од новиот албум

Стринг Форсис, групата која нешто повеќе од две децении опстојува меѓу предводниците на македонската современа...

Screenshot_19

(ВИДЕО) Вакви келнерки се сон на секој гостин: Клекна и покажа како се прави тоа – мажите полудеа!

Во видеото е претставено како поминуваат лудите забави на Ибица. Покажува како девојките го пијат пијалокот на екс, симулирајќи орален секс,...

10717634

(ФОТО) Камперски бизнис: Надградба на нокти среде Градиште!

Додека летото е во полн ек, а туристичката сезона кај на сго достигнува својот шпиц, за некој се радува што конечно...

Сино знаменце: Ова се најдобрите плажи во Грција

plazi-so-sino-znamence-vo-grcija-za-leto-2016-01

Синото знаменце е симбол на високи стандарди за заштита на животната средина, како и квалитетни услови...

Новите Audi Q7 и Audi А6 Avant се победници на „Aуто тест 2016″

Dynamic photo

Colour: Daytona Grey

  Во пофалните зборови во Берлин, стручното жири особено ја истакна иновативната технологија кај...

ЛЕТЕН ХИТ: Направете си пица од лубеница!

xog2qhjx

Летниот период е вистинско време за експерименти, особено ако се вкусни, тогаш бидете први што ќе ги...

Дневен хороскоп за 25 јули 2016

хороскоп

ОВЕН Денес ќе се чувствувате напнато. Ве обзема нервоза и како да не знаете како да се справите сами...

Енергетски независна куќа

samoodrzhliva-kukja

Куќата Issa Grotto Hill House предвидена да се гради на островот Вис, по проект на загребското студио PROARH, претставува...

Потполно здраво: Избелете ги вашите заби за пет минути

4636

Стар, проверен, безбеден и евтин метод за белеење на заби кој ќе ве воодушеви. Тајната е во активниот...

AOKukja-655x420

Градска, Руска, Циганска… Скопските плажи во минатото!

Реката Вардар на скопските граѓани во летниот период им овозможувала пријатно разладување од високите температури,...

Видео на денот
Screenshot_15

Секси плажа: Рајска глетка – топлес! (ВИДЕО)

Лето, сонце, плажа, море и… топлес сончање. Помали, поголеми, бујни или оскудни, тркалезни и крушковидни…...

Фото на денот
Screenshot_9

Римјанки за под сенка!

„Кој ги украде точаците (двата)...“

Scattered – „Камшик“ (АУДИО)

Scattered е струшко-охридски бенд, кој повеќе од десет години опстојува на македонската метал сцена. Стилот...