среда, 29 март 2017  |  Вести денес: 85

Маестрото на ПРЕСС појадок со новинарите: Зоран Џорлев ја најави агендата за јубилејот – 40 години дружење со виолината

  Македонскиот музички уметник, виолинистот и актуелен директор на националниот ансамбл „Танец“, маестро Зоран Џорлев...

Волшебен и здрав напиток: ЈОГУРТ ЗА СЕКОЈ ДЕЛ ОД ГОДИНАТА!

Покрај здравата и избалансирана исхрана, редовното вежбање и спортување, на сите нам ни е добро познато дека на нашето тело...

„За заедничка Македонија“: Утре во најголем број да излеземе на улиците, нашиот глас да го слушне цела Европа

18:45 часот

Граѓаните повторно со порака до Иванов: Ја повторуваме силната поддршка да не подлегне под притисоците

18:39 часот

Груевски присуствуваше на Конгресот на ЕПП и оствари повеќе билатерални средби и разговори: Лобираме за стратешките интереси на државата

18:05 часот

Илиоски: Ги измамивте граѓаните со тоа што не им кажавте дека ќе воведувате двојазични банкноти, униформи и ќе менувате знаме, химна и грб

17:51 часот

Туристичката понуда на Охрид презентирана во Москва

17:46 часот

Попоски се сретна со министерот за надворешни работи на Малта

17:37 часот

Министерство за култура: СДСМ е партија која нема имплементирано ниту еден проект од областа на културата

16:43 часот

ФОТО: Груевски на средба со домаќинот на ЕПП и Претседател на Националната партија на Малта

16:38 часот

Златков: Потпишани 224 милиони денари субвенции, до петок ќе бидат потпишани дополнителни 170 милиони денари за исплата

16:35 часот

Дневникот на Бистра - По патеката на државноста

ден 30 вторник 28.03.2017
Јас и ти сме едно земјо моја!

„За заедничка Македонија“: Утре во најголем број да излеземе на улиците, нашиот глас да го слушне цела Европа

Еден од главните организатори на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ уште еднаш повтори...

Граѓаните повторно со порака до Иванов: Ја повторуваме силната поддршка да не подлегне под притисоците

Граѓаните веќе 31 ден се на улиците низ градовите низ целата држава. Тие во Скопје секој ден поминуваат...

Груевски присуствуваше на Конгресот на ЕПП и оствари повеќе билатерални средби и разговори: Лобираме за стратешките интереси на државата

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски заедно со партиска делегација во чиј состав се членовите...

Илиоски: Ги измамивте граѓаните со тоа што не им кажавте дека ќе воведувате двојазични банкноти, униформи и ќе менувате знаме, химна и грб

Пратеникот Зоран Илиоски од ВМРО-ДПМНЕ, во својот говор пред пратениците, денес посочи дека Комисијата...

Будуќност се избори за „мајсторка“ со Црвена звезда

Кошаркарите на Будуќност ја искористија предноста на домашниот терен и ја совладаа белградска Црвена...

Ангеловски: Остануваме цврсто на земја и се трудиме да бележиме подобри резултати

По триумфот над Белорусија остварен вчеравечер во Скопје со 3:0 селекторот на Македонија Игор Ангеловски...

Отворена сезоната на падел во ТК Теннис Парк

Откако температурите се повисоки во нашиот град, освен што можете да играте тенис на отворените терени...

Елеганција, стил и сексапил: Премиерно – спотот на Елена Ристеска и Хари Варешановиќ – „Још ме плашиш“ (ВИДЕО)“

Конечно дуетската песна на нашата позната пејачка Елена Ристеска и босанската ѕвезда Хари Варешановиќ,  „Још...

Најдобри професии за луѓето кои сакаат да го пропатуваат светот за малку пари

Одберете професија каде што ќе ве плаќаат за да патувате по светот и да уживате во неверојатни авантури. 1. Работа на брод Работата на брод...

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО) Синот и починал пред 22 години, а тоа што го прави со неговото мртво тело е врвот на сите бизарности!

Една жена од Грузија не можејќи да прифати дека нејзиниот син е мртов, решила неговото тело да го чува во ковчег...

Најбрзите полициски автомобили на светот: Се движат до 407 км/ч!

Ретко каде во светот можете да видите дека полицијата вози автомобили од марката „Бугати Вејрон“...

Крем паста со пилешко (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Ако немате идеја за ручек, подгответе кремаста паста со пилешко месо. Се прави брзо, а вкусот е фантастичен! СОСТОЈКИ: 400...

Излет на потонатиот Титаник: Предизвик кој нема да го одбие никој авантурист

Пријавите за посета на бродот ќе започнат од мај 2018 година, а првите спуштања и посети ќе бидат можни...

Научниците велат дека настинката ќе се лекува само со еден потег

Научниците велат дека се еден чекор поблиску кон решавањето на генетската загатка која се крие зад...

Кој хороскопски знак е вашиот најдобар пријател?

Хороскопот има одговор која е личноста со која пријателството би ви било најлесно и најзабавно.   Овен Ако...

Ford патентирал воздушни перници за на таван

Компанијата Ford патентирала технологија за сигурносна перница која би ги заштитила патниците од повреди...

Почина легендата на македонската народна песна: Замина светицата на традицијата Вања Лазарова!

Легендарната пејачка на изворни народни песни и доајен на македонската народна музика, Вања Лазарова почина...

Видео на денот

Задникот му гори, а тој си телефонира: Ќе останете шокирани кога ќе видите што го снајде (видео)

Седна во бавча, па почна да води ако може да се каже пријатен разговор.  Но, зад грб му подготвија изненадување...

Сопругата на голманот на Лацио порача...

The G Notes се „На пат“… и тоа на добар пат да успеат (ВИДЕО)

Гевгелиската група „The G Notes“  предводена од братот и сестрата Глигор и Теодора Гошеви од Гевгелија...